O nas

Tworzymy Inne Centrum.

Jesteśmy zespołem Fundacji Dom Pokoju, który wspólnie z przedsiębiorcami, mieszkańcami, instytucjami i aktywistami działa na rzecz  ożywienia społeczno-gospodarczego wrocławskiego centrum. 

Miejskie zmiany to długi proces i niełatwe zadanie, dlatego dla nas ważne jest wspieranie lokalnego biznesu, budowanie trwałych relacji, włączanie mieszkańców w życie miejskie, zbieranie potrzeb i realne wsparcie. Wszystko po to, żeby razem wprowadzać pozytywne zmiany w naszej przestrzeni – tworzyć miejsce dostępne i przyjazne – centrum miasta gotowe do rozmowy i działania!

Jak wygląda nasza praca na co dzień? 

Najczęściej możecie nas złapać jak dzwonimy lub odwiedzamy lokalnych przedsiębiorców. Staramy się regularnie zbierać potrzeby, a czasem po prostu zajrzeć i zapytać co u nich. Edukujemy i doradzamy w kwestii rozpoczynania i prowadzenia działalności – oczywiście nie samodzielnie, wspiera nas spore grono doświadczonych ekspertów oraz Biuro Rozwoju Gospodarczego. Zmieniamy też widoki Wrocławian – czyli pomagamy w odświeżaniu i redesignie witryn lokali w centrum w ramach programu Dobry Widok we Wrocławiu. Po za tym: wspieramy inicjatywy miejskie, organizujemy wydarzenia kulturalne, prowadzimy konsultacje, tworzymy sieci współpracy, zbieramy wspomnienia i historie o centrum, ożywiamy puste lokale.

Nasze najważniejsze cele to

Wspieranie lokalnego biznesu

poprzez budowanie wizerunku centrum jako miejsca atrakcyjnego dla prowadzenia biznesu oraz poprzez wzmacnianie istniejących i wspomaganie powstawania centrotwórczych miejsc.

Wzmocnienie tożsamości centrum

wśród mieszkańców i mieszkanek Wrocławia poprzez poszukiwanie i propagowanie historii miejsc o silnej tożsamości. Wzmocnienie tożsamości centrum Wrocławia - wyszukujemy, zbieramy i promujemy historię miejsc ważnych dla mieszkanek i mieszkańców.

Poprawa estetyki i walorów przestrzeni publicznej

poprzez identyfikację problemów związanych z estetyką, inicjowanie działań zmierzających do stworzenia przyjaznej i zachęcającej przestrzeni publicznej w ramach programu Dobry Widok We Wrocławiu.

Wzmocnienie społeczności lokalnej

poprzez tworzenie warunków do współpracy, nawiązania relacji i rozwoju więzi sąsiedzkich między różnymi grupami społecznymi oraz wspieranie pojawiających się inicjatyw lokalnych zgodnie z ideą współodpowiedzialności.

Nasz zespół

BARBARA CELEBUCKA

Koordynatorka projektu Inne Centrum

Absolwentka kulturoznawstwa, socjologii i studiów miejskich, zaangażowana w projekty społecznego przekształcania przestrzeni. Miasto to dla niej niezliczone możliwości do budowania relacji i współdziałania. W Innym Centrum spogląda na projektową całość i odpowiada za realizację.  Lubi odkrywać nowości – muzykę, książki, miejsca (choćby te za rogiem).

 

ZUZA WOLLNY

Koordynatorka programu Dobry Widok we Wrocławiu

Ilustratorka (iluilu.pl), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, twórczyni projektów
społecznych i edukacyjnych. W projekcie odpowiada za zmienianie estetyki przestrzeni publicznej poprzez redizajn witryn sklepowych i szereg innych działań. Wielka fanka pracy zespołowej, współpracy międzysektorowej, książek i rzeczy (działań) dobrze zaprojektowanych.
Tosia Gawrońska

Specjalistka ds. komunikacji

W Innym Centrum kontaktuję się z przedsiębiorcami oraz mieszkańcami, obsługuje social media, promocję i wspiera przy produkcji wydarzeń. Uwielbia podróże te lokalne i te odległe, śpiewać, działać i żartować zespołowo.

Więcej informacji

Projekt realizowany przez Fundację Dom Pokoju

Skip to content