Centrum Pomaga! #1

1 kwietnia 2020

Wrocławska projektantka z Centrum Staromiejskiego szyje maseczki dla służby zdrowia!

Opowiadamy o przedsiębiorcach, mieszkańcach i instytucjach z Centrum Staromiejskiego którzy postanowili działać i przyłączyć się do walki z pandemią. 

Nierzadko sami będący w kryzysie, przedsiębiorcy wspierają służbę zdrowia, szyją maseczki, organizują pomoc. A nam zależy na promowaniu takich postaw!

Marita i przyjaciele szyją maseczki

Marita Bobko, wrocławska projektantka, którą możecie kojarzyć z butiku MOBO przy pl. Kościuszki 12 i która zdecydowała, że w ramach pomocy będzie szyła maseczki ochronne.

„15 marca postanowiłam: pomogę! Będę szyła maseczki dla personelu medycznego(…) Dysponowałam pracownią, maszynami do szycia, wolnym czasem – bo ruch w moim butiku w tych trudnych czasach spadł do zera.
Dowiedziałam się od zaprzyjaźnionych lekarzy, co jest potrzebne, co i w jaki sposób mogę szyć, aby pomagać, a nie szkodzić. (…)Poprosiłam nieocenionych przyjaciół o chętne ręce i serca do wspólnej pracy. Zaczęłyśmy.”

Odzew na prace Marity i jej przyjaciół był natychmiastowy! Po tygodniu powstało 309 masek przekazanych między innymi na hematologie dziecięcą we Wrocławiu, do przychodni Śródmieście we Wrocławiu czy dla radiologów z Fieldorfa.

Jak pomóc?

„Jeżeli chcesz pomóc – kup jedną maskę dla siebie lub bliskiej osoby – twoja maseczka sfinansuje produkcję kolejnych pięciu, które przekażemy dla personelu medycznego. W akcie wspólnej pomocy”

linki:
strona Marity Bobko www.maritabobko.com
tu możecie kupić maseczki https://www.maritabobko.com/maseczka-ochronna
grupa akcji na facebooku https://www.facebook.com/groups/553942311918689/
strona na fb Marity Bobko –https://www.facebook.com/MaritaBobkoFanpage/

Zobacz również

Skip to content