Estetyka reklam miejskich przed latami 2000 – spacer po Gajowicach

25 maja 2023

Graficzne jing jang, kluczowe informacje i stara szkoła szyldziarska – zapraszamy na spacer szlakiem estetyki reklam miejskich przed latami 00 – w rolach głównych: osiedle Gajowice.

+data: 27 maja
+godzina: 11:00
+oprowadza: Kalina Zatroska
+miejsce zbiórki: ul. Grochowa 8, pod sklepem Społem
+obowiązują zapisy: http://bitly.pl/hL07z


|| Uczestnicy spaceru otrzymają mapki ze zdjęciami i opisami odwiedzanych miejsc przygotowanymi przez Kalinę Zatorską.
__masz pytanie? kontakt@innecentrum.pl
__nie wiesz jak trafić? 883 047 310

Gajowice – tu czas płynie nieco wolniej. I bardzo dobrze, inaczej nasz spacer mógłby zakończyć się w ciągu 15 min. Tak się bowiem składa, że najwięcej inspiracji w zakresie reklamy zewnętrznej dostarczy nam rzemiosło z minionej epoki: ostatni bastion Społem, ale i skromne lokale usługowe z firanką w witrynie.

Odwiedzimy osiedlowe evergreeny, lokale, w których od dawna hula wiatr, punkty usługowe z przebłyskiem inwencji, przypadki beznadziejne oraz te dające cień nadziei. Poszukamy przykładów, gdzie dobrze niekoniecznie musi oznaczać drogo, albo więcej niekoniecznie oznacza: lepiej. Reklama nie żyje w próżni – o tym też będzie nasz spacer.

prowadząca: Kalina ZatroskaInne Spacery – to cykl spacerów po centrum Wrocławia, organizowanych we współpracy z Biurem Promocji Miasta i Turystki oraz Biurem Rozwoju Gospodarczego. Chcemy promować inną perspektywę na centrum miasta, bo przecież każdy z nas ma swoje centrum gdzie indziej. Serce miasta bije w lokalnym biznesie, mieszkańcach i niezwykłych historiach – pozwólcie, że je wam opowiemy! Cykl inne spacery sfinansowano ze środków Gminy Wrocław.

Projekt Inne Centrum rośnie pod skrzydłami Fundacja Dom Pokoju
cover: Weronika Kozak, Kuba Chrząstek

Zobacz również

Skip to content