Inne Spacery: Artystyczna Dzielnica Mieszkaniowa

15 lipca 2020

Neon, podziemny skarbiec i pokój hotelowy. Brzmi jak wstęp do amerykańskiego thrillera? – spokojnie, to tylko plac Kościuszki!

dzień: 25 lipca
godzina: 11:00
oprowadzają: Anna Bieliz i Kuba Żary
miejsce zbiórki: Renoma (ul. Świdnicka 40), boczne wejście od strony pl. Kościuszki

Przed II wojną światową życie kulturalne skupiało się m.in. wokół
najokazalszych w mieście kin – Tauentzien Theater i Ufa-Theater – ale kwitło też w licznych klubach czy kawiarniach. W powojennym Wrocławiu nabrał awangardowego rysu, a to za sprawą Galerii Pod Moną Lizą, zorganizowanej przez Jerzego Ludwińskiego w hallu kultowego Klubu Międzynarodowej Książki i Prasy. To również wtedy powstały na Placu DESA oraz Klub Muzyki i Literatury, które na Kościuszki odnaleźć można do
dziś; później dołączył do nich dedykowany szkłu i ceramice oddział wrocławskiego BWA.

W ramach spaceru odbędzie się wykład o historii BWA Wrocław

Inne Spacery – to cykl spacerów po centrum Wrocławia, organizowanych we współpracy z Biurem Promocji Miasta i Turystki oraz Biurem Rozwoju Gospodarczego. Chcemy promować inną perspektywę na centrum miasta, bo przecież każdy z nas ma swoje centrum gdzie indziej. Serce miasta bije w lokalnym biznesie, mieszkańcach i niezwykłych historiach – pozwólcie, że je wam opowiemy!

Dla bezpieczeństwa własnego i innych, prosimy, aby wszyscy uczestnicy mieli na sobie maseczki. Do dyspozycji będzie także płyn do dezynfekcji.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy pod adresem: kontakt@innecentrum.pl

Zobacz również

Skip to content