Inne Spacery: Szum drzew na Powstańców Śląskich. Spacer dendrologiczny

25 lipca 2023

Zapraszamy na spacer po osiedlu Powstańców Śląskich – nie zabraknie szumu drzew, brzęku owadów i opowieści o tym po co są nam drzewa w mieście.

29 lipca (sobota)
11:00
oprowadza: Daniel Kulik
miejsce zbiórki: pl. Powstańców Śląskich (Rondo)
🖊obowiązują zapisy: http://bitly.pl/tCpoE

Wszyscy uczestnicy i uczestniczki spaceru otrzymają dedykowane mapki spacerowe

Udajmy się wspólnie na spacer rozpoczynający się na rondzie Powstańców Śląskich, a kończących się przy wzgórzu Andersa, by wspólnie dowiedzieć się jakie usługi ekosystemowe dostarczają nam zadrzewienia miejskie. Idąc ulicą Kamienną, następnie przecinając fragment osiedla Powstańców Śląskich do ul. Sztabowej, by przejść obok Starego Cmentarza Żydowskiego oraz przez Park Andersa, porozmawiamy także o gatunkach obcych i rodzimych drzew, ich wpływie na otaczająca nas przestrzeń miejską. Nie zabraknie też chwili na zanurzenie się w odmęty pradawnych słowiańskich wierzeń.

—–
Inne Spacery – to cykl spacerów po centrum Wrocławia, organizowanych we współpracy z Biurem Promocji Miasta i Turystki oraz Biurem Rozwoju Gospodarczego. Chcemy promować inną perspektywę na centrum miasta, bo przecież każdy z nas ma swoje centrum gdzie indziej. Serce miasta bije w lokalnym biznesie, mieszkańcach i niezwykłych historiach – pozwólcie, że je wam opowiemy! Cykl inne spacery sfinansowano ze środków Gminy Wrocław.

Projekt Inne Centrum rośnie pod skrzydłami Fundacja Dom Pokoju
cover: Weronika Kozak, Kuba Chrząstek

Zobacz również

Skip to content