O nas

Poznajmy się lepiej!

Jesteśmy zespołem Fundacji Dom Pokoju, który wspólnie z przedsiębiorcami, mieszkańcami, instytucjami i aktywistami działa na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego wrocławskich osiedli poszukując miejsc w których miejsca handlowe łączą się z tymi społecznymi. Osiedla na których działamy to: Gajowice, Powstańców Śląskich, Jagodno oraz Przedmieście Świdnickie!

 

Wspierając lokalny biznes wzmacniamy społeczność

Pracujemy w sposób sąsiedzki. Co to znaczy? Wyszukujemy i wspieramy bezpośrednie relacje między przedsiębiorcami a mieszkańcami, inicjujemy przestrzenie, w których wszyscy użytkownicy osiedla wspólnie dbają o swoje “małe lokalne centrum”.

Staramy się dbać o dostępność i inkluzywność lokalnego biznesu opartego na budowaniu relacji między przedsiębiorcami a mieszkańcami np. poprzez organizację wydarzeń i spotkań, w których przenikają się biznes, kultura, działania społeczne lub dbanie o osiedlową tożsamość!

 

Jak działamy na co dzień?

Najczęściej możecie nas złapać jak dzwonimy lub odwiedzamy lokalnych przedsiębiorców. Staramy się regularnie zbierać potrzeby, a czasem po prostu zajrzeć i zapytać co u nich. Edukujemy i doradzamy w kwestii rozpoczynania i prowadzenia działalności. Organizujemy szkolenia i warsztaty z zakresu marketingu, ekonomii społecznej, dostępności i zarządzania – oczywiście nie samodzielnie, wspiera nas spore grono doświadczonych ekspertów oraz Biuro Rozwoju Gospodarczego. 

Pomagamy w odświeżaniu i redizajnie witryn lokali w centrum w ramach programu Dobry Widok we Wrocławiu. Po za tym: wspieramy inicjatywy miejskie, organizujemy wydarzenia kulturalne, prowadzimy konsultacje, tworzymy sieci współpracy, zbieramy wspomnienia i historie o centrach społecznych i handlowych wrocławskich osiedli oraz ożywiamy puste lokale.”

Nasze najważniejsze cele to

Wspieranie lokalnego biznesu

poprzez budowanie wizerunku centrum jako miejsca atrakcyjnego dla prowadzenia biznesu oraz poprzez wzmacnianie istniejących i wspomaganie powstawania centrotwórczych miejsc.

Wzmocnienie tożsamości centrum

wśród mieszkańców i mieszkanek Wrocławia poprzez poszukiwanie i propagowanie historii miejsc o silnej tożsamości. Wzmocnienie tożsamości centrum Wrocławia - wyszukujemy, zbieramy i promujemy historię miejsc ważnych dla mieszkanek i mieszkańców.

Poprawa estetyki i walorów przestrzeni publicznej

poprzez identyfikację problemów związanych z estetyką, inicjowanie działań zmierzających do stworzenia przyjaznej i zachęcającej przestrzeni publicznej w ramach programu Dobry Widok We Wrocławiu.

Wzmocnienie społeczności lokalnej

poprzez tworzenie warunków do współpracy, nawiązania relacji i rozwoju więzi sąsiedzkich między różnymi grupami społecznymi oraz wspieranie pojawiających się inicjatyw lokalnych zgodnie z ideą współodpowiedzialności.

Nasz zespół

BARBARA CELEBUCKA

Koordynatorka projektu Inne Centrum

Absolwentka kulturoznawstwa, socjologii i studiów miejskich, zaangażowana w projekty społecznego przekształcania przestrzeni. Miasto to dla niej niezliczone możliwości do budowania relacji i współdziałania. W Innym Centrum spogląda na projektową całość i odpowiada za realizację.  Lubi odkrywać nowości – muzykę, książki, miejsca (choćby te za rogiem).

 

ZUZA WOLLNY

Koordynatorka programu Dobry Widok we Wrocławiu

Ilustratorka (iluilu.pl), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, twórczyni projektów
społecznych i edukacyjnych. W projekcie odpowiada za zmienianie estetyki przestrzeni publicznej poprzez redizajn witryn sklepowych i szereg innych działań. Wielka fanka pracy zespołowej, współpracy międzysektorowej, książek i rzeczy (działań) dobrze zaprojektowanych.
Tosia Gawrońska

Specjalistka ds. komunikacji

W Innym Centrum kontaktuję się z przedsiębiorcami oraz mieszkańcami, obsługuje social media, promocję i wspiera przy produkcji wydarzeń. Uwielbia podróże te lokalne i te odległe, śpiewać, działać i żartować zespołowo.

Więcej informacji

Projekt realizowany przez Fundację Dom Pokoju

Skip to content