Pycha Szprycha – degustacyjna trasa rowerowa!

7 czerwca 2024

Kręci cię dobre jedzenie i śmiganie jednośladem? Wdziej kask i ruszamy! 16 czerwca o godz. 11:00 ruszamy w degustacyjną trasę rowerową po 3 sąsiadujących osiedlach – Jagodno, Brochów i Wojszyce, a to nie koniec atrakcji!


Podróż po smakach Jagodna, Wojszyc i Brochowa
Punktem wyjścia akcji był pomysł, by stworzyć platformę do budowania sąsiedzkich więzi na Jagodnie i zakręcić mieszkańców i mieszkanki wokół dobrych rzeczy: rowerowych wycieczek i pysznego jedzenia. Ale skoro dwa koła, to czemu pozostawać na jednym osiedlu? Rower daje możliwość podróżowania, dlatego Pycha Szprycha to mapa smaków i historii również sąsiadujących Wojszyc i Brochowa – mówi Kaśka Żyśko koordynatorka Innego Centrum, czyli twórców wydarzenia.


Centralnym punktem stała się więc mapa, dzięki której zainteresowane osoby odnajdą lokale gastronomiczne oraz interesujące obiekty z ich okolicy. Na mapie znalazł się także bonus – karta do zbierania pieczątek.

Chcemy, by wszyscy uczestnicy i uczestniczki weszli w tę terenową grę. Odwiedzając lokale zaangażowane w akcję, w każdym z nich otrzymają pieczątkę, a komplet gwarantuje nagrody – dodaje Kaśka.

Mapki Pycha Szprycha znajdą się w lokalach na Brochowie – Ale Kocioł, Cafe Językowa – restauracjach na Wojszycach – Stacja pawia i Kawka na Wynos – a także na Jagodnie – w JagodoveLove i Sognare Pizzunia.


Wspólne zwiedzanie i kosztowanie
Początek działań Pycha Szprycha zbiega się z piknikiem sąsiedzkim na Jagodnie, czyli świętem wszystkiego, co na Jagodnie ważne: społeczności, rodzinnej atmosfery i serdeczności. W takich okolicznościach Pycha Szprycha ruszy, i to dosłownie, w swoją inauguracyjną podróż.


Organizatorzy zapraszają wszystkich dorosłych na zorganizowany spacer rowerowy, który będzie świetną okazją do spróbowania dań każdego z zaangażowanych lokali, a dzięki współpracy z wrocławskim przewodnikiem, będzie również stanowił dobrą podstawę do zapoznania się z historią i tożsamością południowowrocławskich okolic.

Bezpłatne zapisy (wyłącznie dla osób dorosłych):
https://docs.google.com/forms/d/1tKoBqHIlfZX2KtBKSZGoA9NAZUOVcLEcqjakkV5_lao

Start o godzinie 11:00 pod lokalem JagodoveLove. Udział wyłącznie z zachowaniem zasad
bezpieczeństwa (kask, działające oświetlenie, sprawny rower).


Za część historyczną spaceru odpowiada Mateusz Magda, historyk, pracownik merytoryczny Muzeum Miejskiego Wrocławia. Na co dzień spotkać można go w Pałacu Królewskim, np. podczas oprowadzań interdyscyplinarnych. W wolnym czasie działacz sektora NGO, od lat aktywnie działa w Towarzystwie Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej.


Rower to jest świat
Dla każdego, kto zgodzi się z tezą zawartą w popularnym hicie Lecha Janerki, grupa Inne Centrum przygotowała także przyjemne warsztaty. Rowerowa kultura to więcej niż śmiganie po ścieżkach Wrocławia i poznawanie ciekawych lokalizacji. To także wyrażanie siebie i element zdrowia. Do tych dodatkowych wartości postanowiliśmy nawiązać w ramach otwartych warsztatów towarzyszących piknikowi na Jagodnie – wskazuje Antonina Gawrońska z zespołu Inne Centrum, prywatnie zapalona rowerzystka.


16 czerwca w czasie pikniku sąsiedzkiego na Jagodnie o 14:00 rozpoczną się zajęcia, podczas których uczestnicy stworzą własne rowerowe ozdoby-szprychówki, a także nauczą się jak łatwo przygotować pyszną i zdrową przekąskę na wycieczki jednośladem.
Warsztaty są wydarzeniem otwartym.


Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/763049205700656

Naciśnij grafikę, aby lepiej poznać wybrane miejsce!

Zobacz również

Skip to content