Ruszajcie na wrocławskie targowiska! Radio Centrala na straganie.

26 sierpnia 2022

Zdrowo, tanio i lokalnie? Ruszajcie na wrocławskie targowiska! Przygotowaliśmy 3 słuchowiska o 3 wyjątkowych miejscach z tradycyjnym handlem we Wrocławiu - C.H.Arena, Ryneczek Jemiołowa i Bazar Komandor.

Sezon trwa. Na wrocławskich targowiska kupicie teraz wszystkie gatunki pomidorów, kabaczki czy dynie, a już niebawem zaroi się od grzybów i jesiennych jabłek. Tradycyjny handel to jednak nie tylko zakupy. To co czyni go szczególnie wyjątkowym to rozmowy, relacje i przyzwyczajenia, które trudno znaleźć i poczuć w wielkich hipermarketach…zresztą posłuchajcie sami!

RYNECZEK JEMIOŁOWA

W pierwszym odcinku 3 sezonu Radio Centrala “Na straganie” odwiedzamy Ryneczek Jemiołowa przy ul. Grochowej 13. Pan Mariusz, który stacjonuje na miejscu pomaga nam rozłożyć stół dla naszego przenośnego studia, a po chwili poznajemy m.in naszą sąsiadkę panią Tosię, która sprzedaje na ryneczku ubrania.

Spotykamy się tu by na własnej skórze sprawdzić co takiego wyjątkowego jest we wrocławskich targowiskach. Rozmawiamy z wystawcami i wystawczyniami oraz klientami i klientkami ryneczku Jemiołowa. 

Jakie słyszy się rozmowy na straganie w dzień handlowy?

Rozmawiamy o ziemniakach mutantach, najlepszych brzoskwiniach we Wrocławiu i o tym co na targowiskach jest najważniejsze – o relacjach!

Jak jest na Jemiołowej? Posłuchajcie podcastu, wybierzcie się tam i przekonajcie się sami – do zobaczenia na miejscu!

C.H. ARENA

W drugim odcinku 3 sezonu Radio Centrala “Na straganie” odwiedzamy Centrum Handlowe Arena. Rozstawiamy polowe studio w pustym stanowisku nr. 122, a z głośników lecą polskie złote przeboje

Z początku czujemy na sobie wiele pytających, ukradkowych spojrzeń, które mówią “co wy tu w zasadzie robicie?, ale w końcu zlewamy się z targowym życiem i rozmawiamy! Naszymi rozmówcami są wystawcy i wystawczynie oraz klienci i klientki Areny.

Rozmawiamy o powodzi w 97, o diecie bananowej i o tym jak to jest że niektórzy klienci przychodzą do areny nie 3 razy w tygodniu, ale 3 razy w ciągu dnia. Dowiadujemy się też co robi święty Mikołaj przez resztę roku. Rozmawiamy o butach, o pamiątkach, o obrusach, warzywach, pieczywie, jajkach i o tym, że Arena to ludzie, którzy znają się, lubią, tworzą relacje.

Posłuchajcie co zachwyca nas w Arenie i sprawdźcie to na własnej skórze. Warto!

BAZAR KOMANDOR

W trzecim odcinku podkastu Radio Centrala odwiedzamy Bazar Komandor przy ul. Radosnej 38. Nasze przenośne studio znajduje swoje miejsce w tymczasowo pustym stoisku na przeciwko kultowego Baru Blaszak. Mijają nas klienci z torbami wypełnionymi po brzegi warzywami. To oni podpowiadają nam z jakimi wystawcami musimy koniecznie porozmawiać.

Pochłaniamy bazarową energię i wypytujemy kupców o specjały, które można nabyć na ich stoiskach. Olej lniany tłoczony na zimno, kasze i orzechy na wage, wszystkie gatunki pomidorów i miód sprzedawany przy akompaniamencie gitary akustycznej. To wszystko znaleźć można w niepozornych blaszanych budkach. 

Jak jest na Bazarze Komandor? Posłuchajcie podcastu, wybierzcie się tam i przekonajcie się sami – do zobaczenia na miejscu!

Zobacz również

Skip to content