Zielony KDM – spacer, piknik + premiera gazety osiedlowej

5 lipca 2023

Zapraszamy na zielone święto KDMu!

W sobotę 8 lipca, w godzinach od 11:00 do 14:00 odbędzie się piknik sąsiedzki w przestrzeni KDMu – Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej. 

W programie:

  • spacer „Wypoczynek w dobrym stylu”
  • premiera gazety osiedlowej KDMagazyn
  • piknik podwórkowy z wymianką roślin

 

Spacer „Wypoczynek w dobrym stylu – spacer szlakiem mody na placu Kościuszki

godz. 11:00
start: pod Antykwariatem Daes, pl. Kościuszki 14-15
oprowadza: Jacek Sterczewski

Plac Kościuszki od zawsze kojarzył się z elegancją i dobrym stylem. Prym wiedzie oczywiście Dom Handlowy Renoma, ale wokół znajdziemy wiele miejsc, które prezentują swoje autorskie spojrzenie na modę. Podczas spaceru odwiedzimy twórczynie i projektantki, które prezentują swoje pomysły, trendy i stylizacje.

Moda to nowoczesne rzemiosło – twórczynie i twórcy inspirujący się nowymi sposobami produkcji oraz okazja dla artystek i artystów. Swoje siedziby na Placu Kościuszki mają m.in. butik MOBO czy galeria Vivid. Przypomnimy historię Placu jako miejsca wydarzeń takich jak Święto Kwiatów czy plenerowe pokazy mody organizowane tam w latach 60 tych. Był to czas, kiedy Plac Kościuszki był kulturalnym i artystycznym centrum miasta: mieścił się tam Klub Dziennikarza, kultowa lodziarnia Hortex czy Empik – znany wtedy jak Klub Międzynarodowej Prasy i Książki. Świat mody to nowe, świeże pomysły, więc nie zapomnimy o współczesności: zajrzymy do sklepów i pracowni, posłuchamy jakie są najnowsze trendy modowe oraz obejrzymy najnowsze kolekcje na sezon letni.

 

KDMagazyn

W tegorocznym numerze kościuszkowskiego nieregularnika pochylamy się nad tym co liściaste, iglaste, pachnące i szumiące. Dowiemy się skąd właściwie wzięła się zieleń na placu Kościuszki i jak zmieniała się na przestrzeni lat. Pochylimy się też nad przyrodą, której często nie zauważamy lub nie doceniamy, a której pełno jest w szczelinach i zakamarkach placu. Oddajemy też głos mieszkańcom i mieszkankom – panu Krzysztofowi, Wojtkowi i Dadze. Na końcu znajdziecie zielone rekomendacje od Księgarni pod Arkadami i kilka słów o biznesach po sąsiedzku.

 

Piknik podwórkowy

Zapraszamy na poczęstunek wśród szumu drzew.

Gdzie: podwórko ul. Piłsudskiego, Świdnicka, Bałuckiego!

W ramach pikniku zapraszamy na:
– sąsiedzką wymiankę roślin.
– punkt bezpłatnej wymiany książek prowadzony przez RO Przemieście Świdnickie i Stowarzyszenie STIRO
– warsztaty robienia makramy
– lemoniadę i ciastka!

Więcej informacji wkrótce.
Spacer „Wypoczynek w dobrym stylu” jest finansowany przez Wydział Promocji Miasta i Turystyki. Projekt Inne Centrum rośnie pod skrzydłami Fundacji Dom Pokoju.

Zobacz również

Skip to content