Twórcze Gajowice: finał projektu oraz koncert Janka Samołyka

20 września 2023

Twórcze Gajowice to cykl wydarzeń i warsztatów o nowym wymiarze rzemiosła na osiedlu Gajowice. Zaprosiliśmy twórców i twórczynie działające na terenie osiedla do zaprezentowania swoich działań i zaangażowania mieszkańców osiedla w prace manulne i rzemieślnicze. Za nami wspólne warsztaty z ceramiczne, florystyczne i z sitodruku. W październiku odbędą się jeszcze warsztaty tkackie, tymczasem zapraszamy na podsumowanie dotychczasowych działań, które w bardzo uroczystej formie odbędzie się na Ryneczku targowiska przy Jemiołowej.

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 6 października na Ryneczku Jemiołowa.

17:00 Prezentacja wystawy zdjęć oraz Mapy Usług na Gajowicach
18:00 Koncert Janka Samołyka

___________________

Koncert Janka Samołyka

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego muzykę najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Wśród inspiracji wymienia on takich wykonawców jak m.in. The Beatles, Beach Boys, The Smiths, Blur, Grzegorz Ciechowski czy Marek Jałowiecki.

Wystawa fotografii gajowickich rzemieślników i rzemieślniczek

Prezentacja fotografii wykonanych podczas trwania projektu w gajowickich pracowniach rzemieślniczych. Są to zdjęcia wykonane przez Martę Sobalę w ramach projektu Gajowickie Inicjatorki Twórcze. Jest to projekt który stworzyły Sylwia Słowik oraz Dagą Furmanek w ramach programu Mikrogranty. Zobaczymy również fotografie Filipa Wierzbickiego z warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu Twórcze Gajowice.
https://strefakultury.pl/…/osiedlowe-spacery-ruszaj-na…/

Premiera Mapy Usług na Gajowicach

Inne Centrum przygotowało mapę, na której znalazły się miejsca z tradycją – usługi oraz zakłady rzemieślnicze działające na osiedlu od wielu lat. Jest to zbiór najbardziej sprawdzonych oraz potrzebnych miejsc na Gajowicach, w których mieszkańcy i mieszkanki osiedla robią zakupy oraz załatwiają swoje codzienne sprawy.

___________________

Ryneczek Jemiołowa to targowisko miejskie gdzie można zrobić zakupy, wymienić baterię w zegarku i spotkać się z sąsiadami. Handel targowiskowy na Gajowicach ma długą tradycję – sięga lat 60. ubiegłego wieku. Na Jemiołowej kupicie sezonowe warzywa i owoce od lokalnych wystawców, świeże jajka, przeróżne gatunki ziemniaków, ubrania i przedmioty codziennego użytku.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100087244465600

___________________

Inne Centrum to projekt Fundacji Dom Pokoju, który wspólnie z przedsiębiorcami, mieszkańcami, instytucjami i aktywistami działa na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego wrocławskich osiedli. Szukamy miejsc w których miejsca handlowe łączą się z tymi społecznymi oraz tradycja spotyka się z nowoczesnością.

Osiedla na których działamy to: Gajowice, Powstańców Śląskich, Jagodno oraz Przedmieście Świdnickie.

Więcej na naszej stronie: www.innecentrum.pl

Projekt “Z inspiracji rzemiosłem – warsztaty na Gajowicach” jest finansowany ze środków Gminy Wrocław w ramach działania Prowadzenie Działań Aktywizujących Mieszkańców na Osiedlach.

Zobacz również

Skip to content