TyDzień Kobiet w Innym Centrum!

9 marca 2024

Z okazji Dnia Kobiet zadałyśmy kobietom i dziewczynom prowadzącym biznesy na osiedlach: Powstańców Śląskich, Gajowice, Przedmieście Świdnickie i Jagodno pytania o to czego życzą sobie i innych kobietą z okazji tego dnia. Wyszła nam z tego bardzo ciepła i wspierająca mini-kampanią, którą możecie w całości zobaczyć poniżej.

BAMBA / Aleksandra Bujewicz

Bamba Concept to autorska marka modowa tworzona przez Olkę Bujewicz. W swoich mini kolekcjach oddaje istotę minimalizmu z kobiecym pazurem , spójność w wybieraniu tylko dobrej jakości, naturalnych tkanin i niebanalne, ponadczasowe wzory.
Bamba to propozycja dla każdego, kto ceni unikatowość , jakość, komfort o etyczne podejście do mody.

1. Kim jesteś i co robisz?

Jestem absolwentką Dziennikarstwa, twórczym umysłem, krawcową i projektantką samoukiem, pasjonatką mody i stylistką. Od 6 lat tworzę swoją markę Bamba Concept, w której jestem główną wykonawczynią wszystkich projektów. Lubie współpracować z innymi artystkami, jak np. Graficzkami, fotografkami, które działają w zupełnie odmiennych lub pokrewnych dziedzinach, tworząc wspólnie małe i większe projekty.

2. Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet?

Z okazji Dnia Kobiet życzę sobie wiary w siebie i siły w dążeniu do realizacji marzeń i celów oraz delikatnej wyrozumiałości w tej nieraz niełatwej drodze.

3. Czego życzysz innym kobietom z okazji Dnia Kobiet?

Innym kobietom życzę tego co i sobie, bo to super ważne abyśmy kolektywnie wspierały swoją twórczość, swoje biznesy i siebie wzajemnie jako kobiety. 

Pracownia Kaligrafii Scriptfolium / Zuzanna Chróścik, adres: ul. Świdnicka 39

Jestem Zuza i zapraszam wszystkich ciekawych świata kaligrafii w jego progi. Prowadzę autorską Pracownię Kaligrafii „Scriptfolium” w bordowej kamienicy naprzeciw Renomy (ul. Świdnicka 39, drugie piętro). Co wieczór odbywają się tutaj warsztaty z różnego rodzaju krojów pisma. Nauka kaligrafii wprowadza uczestników w zupełnie inny świat: pełen stalówek, atramentów, piór przeróżnej maści i pięknych papierów, a głównym punktem programu jest litera. Bez względu na wiek, czy też dłoń, którą piszemy, można się z nią zaprzyjaźnić, zanurzyć na chwilę w spokoju i skupienia, które niesie za sobą wykreślanie jej kształtów.
Oprócz prowadzenia warsztatów, realizuję również zamówienia i tworzę prace z kaligrafią w roli głównej. W tym roku minie 5 lat, odkąd otworzyłam pracownię we Wrocławiu, a 10 odkąd zaczęłam praktykować naukę kaligrafii.

1. Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet?

To jest ten rodzaj pytania, na które ciężko mi znaleźć odpowiedź, ale postaram się! Przez ostatnie kilka lat spotykałam się z różnymi sytuacjami w związku z rodzajem pracy jaki wykonuję, ale najbardziej miło wspominam i wracam myślami do chwil, gdy czułam wsparcie, zrozumienie i zaufanie osób, które są mi najbliższe, ale i tych, które dopiero poznawałam, czy to przy okazji warsztatów, czy też współpracy w związku ze zleceniami. W większej mierze były i są to kobiety. W różnym wieku, z różnymi historiami, karierami zawodowymi i zainteresowaniami. Chciałabym życzyć sobie, aby to zjawisko trwało i się rozwijało… chyba mogę nazwać je z angielska „womenhood”? Przyjaźnie, wymiana doświadczeń i porad, dyskusje, wspólne zachwyty i piękne współprace, a to wszystko okraszone miłym spojrzeniem i dobrym słowem. Myślę, że to dobre życzenie.

2.Czego życzysz innym kobietom z okazji Dnia Kobiet?

Cytując kawałek piosenki Bitaminy: „Bo dziewczyny są ważne w życiu. Bardzo ważne…”, chciałabym życzyć wszystkim kobietom, aby o tym nie zapominały: jesteście bardzo ważne! Ważne dla siebie, dla osób, którym na Was zależy. Wtedy kiedy jesteście silne i kiedy nie macie już siły. Gdy spotykacie się z innymi osobami w klubie, na kawie, na koncercie i wtedy, gdy chcecie pobyć same ze sobą. Wtedy, gdy czujecie jakbyście zdobywały szczyt świata i wtedy, gdy jesteście w głębokim dołku. Zawsze byłyście, jesteście i będziecie ważne. Życzę Wam, abyście kochały siebie najbardziej na świecie, na przekór temu światu, który często chce nam powiedzieć jakie mamy być, a jakie nie możemy i nie powinnyśmy. Niech każda z nas ma możliwość wyboru swojej własnej drogi życia. Wszystkiego najlepszego! 

Dobrostan Studio / Natalia Jasana Pinkowska, adres: ul. Powstańców Śląskich 112

Dobrostan Studio to kameralna przestrzeń, w której holistycznie dbamy o dobre samopoczucie. Podczas zajęć jogi, warsztatów czy sesji coachingowych, tworzymy atmosferę sprzyjającą rozwojowi osobistemu. Wspieramy tych, którzy szukają świadomego połączenia ze sobą i swoim ciałem. Słuchamy i dostrzegamy, inspirujemy, dajemy siłę i dzielimy się dobrą energią. A przed wszystkim tworzymy wspierającą społeczność ludzi o otwartych umysłach i sercach, którzy w życiu cenią sobie jakościowe przeżywanie każdej chwili. Zapraszamy na Powstańców Śląskich 112.

1. Kim jesteś i co robisz?

Natalia Jasana Pinkowska – nauczycielka jogi, z wykształcenia psycholog i dyplomowana life coach, założycielka Dobrostan Studio, gdzie dbamy o Twoje dobre samopoczucie. Łączę naukowe, zachodnie podejście z mądrością pokoleń, tradycjami Wschodu i pracą intuicyjną. Prowadzę warsztaty i webinary dla firm z zakresu jogi i mindfulness, radzenia sobie ze stresem czy pielęgnowania energii kobiecej w świecie biznesowym i życiu prywatnym. Prywatnie pasjonatka życia pełną piersią, zadawania budzących świadomość pytań i patrzenia w gwiazdy.

2. Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet?

Życzę zarówno sobie, jaki i innym przedsiębiorczyniom, by otaczały nas podobnie myślące i czujące kobiety, które będą się wspierać i inspirować. Byśmy mogły prowadzić nasze biznesy we wzajemnym szacunku, spokoju, zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa – tak by móc swobodnie płynąć bez względu na zmiany w otoczeniu i naszym życiu. Życzę nam harmonii i lekkości na co dzień.

3. Czego życzysz innym kobietom z okazji Dnia Kobiet?

Z okazji Dnia Kobiet życzę Wam cudowne Kobiety mnóstwa miłości, akceptacji siebie, odkrywania czegoś nowego i pięknego każdego dnia, doceniania chwil i uważności na siebie. Życzę kobietom z całego świata by codziennie i niezmiennie wybierały siebie, szanowały własne potrzeby i miały wszystko czego im potrzeba by żyć życiem swoich marzeń

Eye Wish / Marta Wesołowska, adres: ul. Kołłątaja 9/10

Mam na imię Marta i chciałabym zaprosić Cię do swojego salonu. Spotkanie z klientem zaczynam od rozmowy przy aromatycznej kawie. Prawidłowo przeprowadzony wywiad oraz właściwe rozpoznanie potrzeb jest kluczem do znalezienia optymalnego rozwiązania problemu z jakim do mnie przychodzisz.

Możesz zbadać u mnie wzrok. Jeżeli posiadasz aktualną receptę – świetnie. Myślę natomiast, że jeżeli o nasze zdrowie chodzi – warto poświęcić dodatkowe 30 minut na badanie sprawdzające… Na koniec profesjonalny dobór opraw oraz soczewek okularowych. No bo przecież… każdy z nas – okularników – marzy o TEJ JEDYNEJ, a ja wierzę, że TA JEDYNA czeka na Was na mojej półce. Nie znajdziecie u mnie powszechnie spotykanych, „sieciówkowych” modeli. Stawiam na jakość, oryginalność, szyk i uniwersalność.

1. Kim jesteś i co robisz?

Nazywam się Marta Wesołowska jestem inż. optyki i prowadzę swój salon optyczny Eye Wish.

2. Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet?

Z okazji dnia kobiet zawodowo życzę sobie wytrwałości w podążaniu drogą, którą wybrałam. Codziennej radości z tego co robię. Jak największej ilości zadowolonych klientów. Prywatnie – zdrowia, wyrozumiałości dla samej siebie. Życzę sobie miłości, harmonii i dobrych ludzi dookoła siebie.

3. Czego życzysz innym kobietom z okazji Dnia Kobiet?

Kobietom z okazji dnia kobiet życzę odwagi, w sięganiu po to co wymarzone, radości z każdego dnia i zadowolenia z samej siebie.

Toczona / Dominika Khavro, adres: ul. Szczęśliwa 20

Kamera! Światło! Deformacja!
Czyli mój świat ceramiki na Szczęśliwej 20.
Pracownia ceramiczna Toczona to pracownia koła garncarskiego. Uczymy, dzielimy się pasją oraz ceramiką. Poznaj nas i odkryj piękno gliny.

1. Kim jesteś i co robisz?

Nie lubię być w jednym miejscu, lubię ruch i zmianę. W ceramice, a szczególnie na kole garncarskim, ruch i zmiana idą ramię w ramię! Toczę na kole od 10 lat, ceramikę tworzę od 14 lat, niedawno odkryłam swój styl – styl deformacji. Najbardziej cieszy mnie widok, gdy ktoś pije z naczynia które wytoczyłam!

2. Czego życzysz sobie z okazji Dnia Kobiet?

Z okazji Dnia Kobiet życzę sobie łagodności i zwolnienia obrotów.

3. Czego życzysz innym kobietom z okazji Dnia Kobiet?

Innym Kobietom życzę odnalezienia swojej pasji. Tego, co Cię napędza do życia i daje uśmiech.

Przed·Pokój H13 / Edyta Kasprzyk, Gosia Braszka, Weronika Kowalek, Magda Szopian – Wełyczko, adres: ul. Świdnicka 43/45

Przed·Pokój H13 to Centrum Aktywności Lokalnej na Przedmieściu Świdnickim. Otwarte miejsce spotkań, inicjatyw sąsiedzkich, centrum wydarzeń i warsztatów.

1. Kim jesteście i co robicie?

Jesteśmy zespołem czterech kobiet tworzących miejsce dla mieszkańców i z mieszkańcami Przedmieścia Świdnickiego (i nie tylko). Animujemy, aktywizujemy i zachęcamy do podejmowania różnorodnych działań na osiedlu – od wymiany ubrań, przez warsztaty teatralne, po gry w planszówki i szachy.

2. Czego życzycie sobie z okazji Dnia Kobiet?

Życzymy sobie, by każdy dzień przynosił coś miłego – czy to będzie dobre słowo od sąsiadów, czy wygrany konkurs na projekt, który będziemy mogły realizować dla mieszkańców i mieszkanek.

3. Czego życzycie innym kobietom z okazji Dnia Kobiet?

Życzymy innym kobietom, żeby zawsze miały siłę i odwagę realizować swoje marzenia, nie bały się niepowodzeń, ale traktowały je jako cenną lekcję i doświadczenie. Wspierały się nawzajem, szanowały i akceptowały. I były dla siebie dobre (dla siebie samych i dla innych kobiet).

Na koniec bonus! Życzenia dla nas i od nas – dziewczyńskiego zespołu Inne Centrum!

To my – Mia, Kaśka i Tosia, czyli zespół projektu Inne Centrum. Najczęściej możecie nas złapać jak dzwonimy lub odwiedzamy lokalnych przedsiębiorców. Staramy się regularnie zbierać potrzeby, a czasem po prostu zajrzeć i zapytać co u nich. Pracujemy sąsiedzko – co to znaczy? Wyszukujemy i wspieramy bezpośrednie relacje między przedsiębiorcami, a mieszkańcami, inicjujemy przestrzenie, w których wszyscy użytkownicy osiedla wspólnie dbają o swoje “małe lokalne centrum”.

1. Czego życzycie sobie z okazji Dnia Kobiet?

Równowagi, harmonii, odpoczynku. Poczucia sprawczości. Nieskończonej bazy kreatywnych pomysłów i mnóstwa sił na ich realizację.

2. Czego życzycie innym kobietom z okazji Dnia Kobiet?

Innym kobietom życzymy aby zawsze mogły liczyć na siebie nawzajem. Oprócz tego odwagi – do działania pomimo strachu i do proszenia o pomoc i wsparcie. A także 8 godzin jakościowego snu, bo jak jesteśmy wyspane, to wszystko wydaje się prostsze!

Zobacz również

Skip to content