Warsztaty Tkackie dla początkujących – Twórcze Gajowice

9 października 2023

Gajowice to osiedle o bogatej rzemieślniczej historii. Piekarnia Lwowska, Pogotowie Krawieckie, czy Cukiernia „U Spychały” to kultowe adresy rozpoznawalne przez mieszkańców i mieszkanki osiedla. Niektóre z pracowni rzemieślniczych zakończyły już swoje działanie, jednak pojawiają się nowe miejsca, które nawiązują do tradycji osiedla.

Zapraszamy na cykl wydarzeń i warsztatów, które przedstawią nowy wymiar rzemiosła na osiedlu Gajowice. Zaprosiliśmy twórców i twórczynie działające na terenie osiedla do zaprezentowania swojej twórczości, która będzie inspirowana historią Gajowic.

___________________

🟠 Warsztaty tkackie dla początkujących
prowadzi: Mia Bogdańska
gdzie: siedziba Rady Osiedla Gajowice, ul. Lwowska 43

✍️
kiedy: 12 października, godz. 18:00
liczba miejsc: 8 (na jedno spotkanie)
zapisy: BRAK MIEJSC!

✍️
kiedy: 19 października, godz. 18:00
liczba miejsc: 8 (na jedno spotkanie)
zapisy: BRAK MIEJSC!

Tkanie to zajęcie, które nie tylko rozwija kreatywność i zdolności manualne, ale też relaksuje, odstresowuje i pozwala miło spędzić czas. Daje także możliwość niewielkim kosztem przygotować niecodzienną ozdobę lub prezent.
Na warsztatach dowiecie się jak zrobić najprostsze krosno tkackie z materiałów dostępnych w każdym domu i nauczycie się podstawowych splotów, co pozwoli na utkanie swojej pierwszej makatki.
Warsztaty są darmowe, obowiązują zapisy.

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały, ale jeśli macie w szafie, piwnicy czy na strychu włóczki po cioci, babci lub nigdy niedokończonym na drutach swetrze, to zachęcamy do zabrania ich ze sobą, damy im drugą szansę!

O prowadzącej:
Cześć, jestem Mia! Na co dzień znajdziecie mnie wśród ekipy Innego Centrum i Infopunktu Nadodrze. W wolnych chwilach chodzę z psami, wspinam się i robię naklejki.
Tkanie to dla mnie medytacja. To czas tylko dla siebie, moment wyciszenia i lekcja pokory.
Tkania nauczyłam się sama i chcę Wam pokazać, że tkać każda/każdy może. Do zobaczenia przy krośnie!

___________________
Inne Centrum to projekt Fundacji Dom Pokoju, który wspólnie z przedsiębiorcami, mieszkańcami, instytucjami i aktywistami działa na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego wrocławskich osiedli. Szukamy miejsc w których miejsca handlowe łączą się z tymi społecznymi oraz tradycja spotyka się z nowoczesnością.

Osiedla na których działamy to: Gajowice, Powstańców Śląskich, Jagodno oraz Przedmieście Świdnickie.
Więcej na naszej stronie: www.innecentrum.pl

Projekt “Z inspiracji rzemiosłem – warsztaty na Gajowicach” jest finansowany ze środków Gminy Wrocław w ramach działania Prowadzenie Działań Aktywizujących Mieszkańców na Osiedlach.

Zobacz również

Skip to content